• BITCOIN/TL
  382415,211
  % -7,00
 • ETHEREUM/TL
  20354
  % -1,34
 • RIPPLE/TL
  5.38
  % 0,72
 • BITCOIN CASH/TL
  2153.29,499
  % -3,19
 • LITECOIN/TL
  759.56
  % 5,12
 • COSMOS HUB/TL
  110.88
  % 7,11
 • CARDANO/TL
  8.41
  % 8,68
 • TETHER/TL
  17.29
  % 0,03

Türkiye’de Yeni Kripto Para Hareketliliği Başladı

Türkiye’de Yeni Kripto Para Hareketliliği Başladı

Türkiye’de yeni kripto para hareketliliği mevcut. Bloomberg HT’nin kaynaklarına göre borsa aracı kurumları kripto paraları gözlüyor.

Türkiye’nin her ne kadar birim bazında düşük olsa da hacim bazında ciddi bir yatırım hareketliliği mevcut. Özellikle reel borsalarda yoğunlaşan bu hareketlilik son zamanlarda kripto para dünyasına da yansımış vaziyette. Hatırlarsanız bu yansımanın nedenini Naci Ağbal olarak değerlendiren bir The Guardian analizini de sizlerle paylaşmıştık. Görünen o ki bu hareketlilik reel borsa aktörlerinin de dikkatini çekmiş vaziyette. Bloomberg HT’nin ulaştığı güvenli kaynaklara göre reel borsa aracı kurumları kripto para dünyasına bir şekilde giriş yapmak istiyor.

Aracı kurumların Türkiye’de son derece meşhur olduklarını belirtelim. Bankaların yanı sıra birçok sermayedar hisse işlemlerini aracı kurumlarla gerçekleştirmekte. Dolayısıyla da Türkiye’de bulunan birçok aracı kurum ciddi gelirler elde ediyor. Öyle ki aracı kurum piyasasının Türkiye’deki hisse gidişatını şekillendirdiğini düşünen bazı analistler de mevcut. Aracı kurumların kripto para işine girmeleri son derece doğal. Zira halihazırda borsa ve yatırımla ilgilenen bu kurumlar elbette ki kripto dünyasında da var olmak isteyeceklerdir. Günümüz itibariyle hisse ve kripto para kavramlarının birbirlerine çok yakın kavramlar olduğunu unutmamak gerek. Fakat bu var oluşun yeni bir borsa açımıyla mı yoksa farklı yollarla mı olacağı merak ediliyor.

Türkiye'de yeni kripto para hareketliliği

Türkiye’de Yeni Kripto Para Hareketliliği

Bloomberg HT’nin kaynaklarına göre birçok aracı kurum şimdiden kripto paralar hakkında görevlendirmelerini yapmış durumda. Yani halihazırda birkaç aracı kurumun kripto para konusuna ilgili olduğunu bilmekteyiz. Tahminlerimiz aracı kurumların kripto para analizleri yönünde hizmet vereceği şeklinde. Fakat elbette ki büyük çaplı kurumların yeni bir borsa açması da söz konusu olabilir. Türkiye’de yeni kripto para hareketliliği yaşanmaya devam ediyor. Konu hakkında gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.