• BITCOIN/TL
  497141,403
  % 1,47
 • ETHEREUM/TL
  30019
  % 1,47
 • RIPPLE/TL
  6.58
  % 1,76
 • BITCOIN CASH/TL
  2998.87,602
  % -3,10
 • LITECOIN/TL
  1051.08
  % 0,19
 • COSMOS HUB/TL
  154.36
  % 2,41
 • CARDANO/TL
  9.47
  % 1,81
 • TETHER/TL
  16.57
  % 0,88

Signal ile Kripto Para Ödemesi Artık Mümkün

Signal ile Kripto Para Ödemesi Artık Mümkün

Signal ile kripto para ödemesi yapmak an itibariyle mümkün. Lakin ilgili özelliğin sadece Birleşik Krallık’ta aktif olduğunu belirtelim.

Son zamanların yükselen mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan Signal kripto para dünyasına da adım atmış durumda. Signal’in en çok öne çıkan özelliği şüphesiz ki güvenliği. Hiçbir şirkete ya da varlık fonuna bağlı olmayan uygulama tamamen gönüllü bir kuruluş tarafınca yönetilmekte. Üstelik uygulamanın telefonlarda istediği izinler de son derece kısıtlı. Bu bağlamda güvenlik isteyen kullanıcılar için Signal en iyi alternatif denilebilir. Geçtiğimiz birkaç ay öncesinde yaşanan WhatsApp sözleşmesi hadiseleriyle beraber Signal gerçekten öne çıkmıştı. Signal’in bu denli öne çıkmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesini de Elon Musk olarak hatırlayabiliriz. Yaşanan bu gelişmelerin ışığında Signal uygulaması yetkilileri, uygulamalarını geliştirmek ve kullanıcılarına daha fazla işlevsellik sunmak adına yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Eklenen bu yeni özelliklerden bir tanesi de kripto para ödemesi oldu. Artık Signal uygulaması aracılığıyla kripto para gönderimi mümkün. Üstelik bunu sadece özel mesajlarla yapabiliyorsunuz. Fakat bu kullanımın sınırlı olduğunu da belirtelim. Zira an itibariyle kripto para ödemesi özelliği sadece belirli bir coin ve bölge için çalışmakta.

Signal ile Kripto Para Ödemesi

Uygulama sadece MobileCoin’i desteklemekte. Signal yetkilileri yaptıkları açıklamalarda MobileCoin’in bu kararlarındaki biçilmiş kaftan olduğunu dile getirdi. MobileCoin’in çıkış mottosu ve işleyişi Signal adına son derece uyumlu. Bu nedenden ötürü ilk etapta MobileCoin kullanımı normal. Signal ile kripto para ödemesi muhakkak ki ileride gelişecektir. Farklı ülkelerin, coinlerin ve cüzdan sistemlerinin işin içerisine girmesi son derece muhtemel. Signal’in bu özelliği iyi bir şekilde kullanması gerek. Bu durumda kripto para dünyasının en sevilen uygulaması halini alır.