• BITCOIN/TL
  526517,293
  % 4,89
 • ETHEREUM/TL
  32364
  % 3,02
 • RIPPLE/TL
  6.83
  % 4,04
 • BITCOIN CASH/TL
  3227.12,249
  % 3,97
 • LITECOIN/TL
  1121.53
  % 2,81
 • COSMOS HUB/TL
  170.93
  % 2,08
 • CARDANO/TL
  10.31
  % 17,11
 • TETHER/TL
  16.42
  % 0,09

PayPal Coin İçin Araştırma Başladı

PayPal Coin İçin Araştırma Başladı

PayPal Coin için araştırmalar başladı. Geçtiğimiz ay ortaya çıkan söylentiler hızla yayılmaya devam etmekte. Görünüşe göre yeni coin yolda.

Geçtiğimiz aylarda PayPal kripto para birimi hakkında bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. İddialar, PayPal’ın kendi kripto para birimini çıkartacağı yönündeydi. Halihazırda sizlere de bunun haberini yapmıştık, fakat ilgili söylentiden sonra ortada herhangi bir somut kanıt oluşmadı. Zira PayPal kendi cüzdan sistemine kripto para satın alımı sistemini entegre etmekle meşguldü. Ancak görünüşe göre PayPal kripto para birimi projesi unutulmamış gibi durmakta. Zira ortaya çıkan yeni söylentilere göre PayPal coin için çalışmalar şimdiden başladı. Firma, coin hakkında bazı geliştiricilerle dirsek teması halinde.

PayPal coin bir stablecoin olarak tasarlanmakta. Muhtemelen dolar bazında endeksli olacak olan coinin temel amacı kripto para ödemelerinin önünü açmak olacak. Bu sayede kripto para ödemesi yapmak isteyen kullanıcılar direkt olarak PayPal cüzdanlara dolar bazında PayPal kripto para birimi ödemesi yapabilecek. Bu durum aslında PayPal’ın şirket politikasıyla da birebir örtüşmekte. Zira unutmamalı ki PayPal’ın, her ne kadar böyle söylentiler olsa da, şimdilik hedefleri arasında kripto para borsası olma yok. PayPal’ın asıl amacı halihazırda reel para birimlerinde olan ödeme ve aracı kurum liderliğini kripto para dünyasına da taşımak.

PayPal Coin

PayPal Coin Gümbür Gümbür Geliyor

İddialara göre PayPal bu yolda emin adımlarla yürüyebilmek adına bazı stablecoin protokol geliştiricileri ile görüştü. Bu görüşmeler sonucunda ise PayPal’ın iki seçeneği mevcut. PayPal ya belirli bir protokol geliştiricisine kendi coinini ürettirecek ya da bu işi kendisi yapacak. Fakat önünde sonunda bu projenin gerçekleşeceği çok açık. Özellikle AVAX ile bu konudaki yakın temasın sürdüğü iddia edilmekte. PayPal coin yakın bir zaman içerisinde gelebilir.

YORUMLAR YAZ
 • PayPal AVAX ile Anlaşacak Gibi Duruyor – Kripto Haberleri ve Analizleri1 sene önce
 • […] haberde ise sizlere PayPal’ın Ava Labs ekibiyle dirsek teması içerisinde olabileceğini belirtmiştik. Fakat dün itibariyle bu haberler sadece bir söylentiden ibaretti. Ancak son gelişmelerin […]