• BITCOIN/TL
  526885,493
  % 4,70
 • ETHEREUM/TL
  32234
  % 2,23
 • RIPPLE/TL
  6.86
  % 4,26
 • BITCOIN CASH/TL
  3236.75,152
  % 4,08
 • LITECOIN/TL
  1124.42
  % 2,53
 • COSMOS HUB/TL
  169.81
  % 0,82
 • CARDANO/TL
  10.12
  % 15,39
 • TETHER/TL
  16.42
  % 0,14

İnsanlar Kripto Para Alarak Zengin Olacağını Düşünüyorlar

İnsanlar Kripto Para Alarak Zengin Olacağını Düşünüyorlar

SADECE PARA KAZANMAK İÇİN KRİPTO PARA ALINMAZ

Kripto para piyasalarına sadece borsa, forex ve türev piyasalara bakıldığı gibi bakılmaz. Bu piyasalara farklı gözle bakmanız gerekmektedir. Hisse senetlerine göre çok yüksek yükselişler olabileceği gibi ciddi düşüşlerde yaşanmaktadır. Bu durumu göz önüne alarak yatırım yapmak gerekmektedir. En büyük yanılgı çok para kazanmak düşüncesi uğruna yanlış kripto para almaktır.

ALACAĞINIZ COİN’İN VEYA TOKEN’IN KULLANABİLİRLİĞİ VAR MI? OLACAK MI?

Evet, alacağınız coin’in veya token’ın kullanılabilirliği olacak mı? Bu sorunun cevabı aslında kripto para piyasasının anahtarı. Kullanılabilirlik çok önemli. Kimse kullanışı olmayan bir şeyi almaz. Kullanmayacağın bir eşyayı alır mısınız? Veya kullanışı yeri olmayan bir eşyayı alır mısınız? Örnek Akıllı telefonlar, araba, vs. aldığınız veya alacağınız para değeri olan değerin kullanım yeri olması şarttır. Kriptolarda da durum böyledir.

GELECEĞİ OLAN COİN VEYA TOKEN

Alacağınız kripto parayı mutlaka iyi araştırma yapıp almalısınız. Coinler veya tokenların mevcut internet siteleri mevcuttur. Mutlaka bu sitelere girip projelerine bakmanız gerekiyor. Projelerinde neyi hedefliyorlar? Neye hizmet edecekler? Bu soruların cevabı çok önemli. Sadece bakmakla da olmuyor devamlı takip edeceksiniz. Aynı hisse senedi piyasasındaki şirketlerin bilançolarına bakmak gibi.

HACİMSİZLİK BAZI KRİPTO PARALARIN  ÖLMESİNE NEDEN OLACAK

İşte arkadaşlar bu yazının özeti, başlıkta da olduğu gibi İnsanlar Kripto Para Alarak Zengin Olacağını Düşünüyorlar  ama Aldıkları Kripto Paranın Kullanılabilirliği Var Mı Bakmıyorlar. Şimdi insanlar birbirinden duyarak “Şu kadar yatırdım şu kadar kazandım” konusunu konuşuyor. İlerleyen zamanda insanlar kripto paralar  konusunda bilinçlendikçe bu soruyu soracaklar. Acaba doğru coin veya token da mıyım? Doğru cevabı buldukları anda kendilerinde mevcut olanları satıp gerçek coin ve tokenlara akın edecekler. Şu anda mevcut olan bazı kripto paralar  şu anki oldukları değerinden kat ve kat değerli olmanın yanı sıra bazı kripto paralar da şu an ki değerlerinin de altında fiyatlanacaklar. Satılan veya elden çıkarılan coin veya tokenlar alıcı bulamadıkça hacimsizlik oluşacak. Alım tarafına kimse gelmedikçe az satışlarla dahi aynı hisse senedi piyasalarında olduğu gibi yüksek oranlı düşüşler görebiliriz. Hacimsizlik bazı kripto paraların ölmesine neden olacak.