• BITCOIN/TL
  488959,316
  % -2,13
 • ETHEREUM/TL
  26243
  % -8,60
 • RIPPLE/TL
  6.21
  % -5,51
 • BITCOIN CASH/TL
  2711.04,587
  % -6,17
 • LITECOIN/TL
  900.85
  % -7,62
 • COSMOS HUB/TL
  129.46
  % -7,79
 • CARDANO/TL
  9.55
  % -3,76
 • TETHER/TL
  17.14
  % 0,10

Grayscale 1 Milyon Dolarlık Satın Alım Yaptı

Grayscale 1 Milyon Dolarlık Satın Alım Yaptı

Grayscale 1 milyon dolarlık kripto para satın alımı yaptığını duyurdu. Bu durum kripto paraların ne denli yükseldiğini gözler önüne seriyor.

Bilmeyenler için Grayscale bir yatırım aracı kurumudur. Sadece müşterilerinin emirlerini uygulayan Grayscale özünde bu kripto para alımını kendisi için değil müşterileri için yapmakta. Bu bağlamda da Grayscale’ın son derece iyi bir analiz aracı olduğunu söylememiz mümkün. Zira ilgili platform üzerinden yapılan işlemler doğrultusunda kripto para piyasasında ne kadar talep olduğunu görebiliyoruz. Grayscale Investments ise bu konuda son derece şeffaf bir politika izliyor. Platofrm, kullanıcılarının doğrultusunda ne kadar yatırım yaptıklarını açıkça belirtmekte. Bugün de yayınlanan yeni belirtilere göre kripto para rakamları gerçekten ayyuka çıkmış vaziyette.

Grayscale Investments tarafından Twitter üzerinden yayınlanan bilgilere göre şirket sadece bugün için neredeyse 1 milyon dolarlık kripto para alımı gerçekleştirdi. Bu rakam gerçekten yüklü bir meblağ. Kripto para yatırımcılarının aracı kurumlar üzerinden bile bu denli artması gerçekten işlerin olumlu gittiğine işaret. Çünkü direkt olarak borsalardan alım yapan kullanıcıları varsaymamız durumunda bu oranların yüz milyonlarca dolara tekabül etmesi mümkün.

Grayscale 1 Milyon Dolarlık

Grayscale 1 Milyon Dolarlık Alıma Aracı Oldu

Elbette ki firmanın yayımladığı veriler sadece 1 milyon dolar rakamıyla sınırlı değil. Ayrıntılı verilere göre platformun son güncellemesinden beridir toplamda 800 milyon dolarlık alım işlemi gerçekleşmiş. Verilerin devamında ise özellikle Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin’in sıklıkla öne çıktığı gözükmekte. 30 Nisan tarihi itibariyle Grayscale yönetimi altında toplamda 46,7 milyar dolarlık kripto para olduğu görülmekte. Daha önce bu miktarın 55 milyon dolar üzerine çıktığını da belirtelim, ancak kripto paraların yaşadığı kısa süreli kriz bu durumu değiştirmişti.

Aynı zamanda yayınlanan veriler farklı altcoinlere de alım olduğunu göstermekte. Altcoinler arasından XLM, MANA, LPT, FIL ve LINK Grayscale üzerinde popüler. Yatırımcılar bu altcoinlere yönlenmeye devam etmekteler. Grayscale 1 milyon dolarlık kripto para alımı bu şekildeydi.