• BITCOIN/TL
  608533,669
  % 1,37
 • ETHEREUM/TL
  38335
  % 6,01
 • RIPPLE/TL
  10.51
  % 3,33
 • BITCOIN CASH/TL
  5937.06,610
  % 2,83
 • LITECOIN/TL
  1915.71
  % 8,90
 • COSMOS/TL
  330.49
  % 1,43
 • CARDANO/TL
  20.16
  % 2,37
 • TETHER/TL
  9.26
  % -0,92

Fenerbahçe Token’ın Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

Fenerbahçe Token’ın Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

Fenerbahçe ile dijital varlık işlem platformu Paribu arasındaki iş birliği sonucu piyasaya sürülecek Fenerbahçe Token’ı olarak isimlendirilen kripto varlık sistemi basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısının sonunda sistem açılışı gerçekleştirilirken imzalar da atıldı.

Taraftarların taraftar token’ı niteliğinde olan kripto varlıklara sahip olma avantajı sunan bu anlaşma neticesinde Fenerbahçe Token, Paribu aracılığıyla 7/24 satın alınabilecek.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, basın toplantıda bir takım açıklamalarda bulundu. Ali Koç son derece önemli olan tarihi bir imzaya tanıklık ettiğini vurgularken bu iş birliğiyle ilgili aydınlatıcı bilgiler vereceğini dile getirdi.

Koç birçok önemli yetkin firmalar ile görüşme gerçekleştirdiklerinin ardından Paribu ile işbirliği yapmaya karar verdiklerini belirtti. Kripto dünyasında bulunmanın oldukça önemli olduğunu aktarırken bir süre beklemelerinin şu anda iyi teklifler almaları sebebiyle iyi olduğunu ifade etti.

‘Mazim Fenerbahçe, Yarınım Fenerbahçe’

İş birliğinin mesajı olarak belirlenen ‘Mazim Fenerbahçe, Yarınım Fenerbahçe’ taraftarların taraftar tokenı ile  kulübe destek sağlama fırsatıyla anlamlandırılabilecek.

Paribu ile yapılan iş birliğinin güven ilkesiyle kurulduğu açıklanırken projenin yarının Fenerbahçesi adına da önem arz ettiğini bildirdi.

Ali Koç Fenerbahçe Token’ın piyasaya sürüleceği haberinin ardından Paribu trafiğinin 7 kat artış sağladığını ve yeni üye miktarının 5 kat artış gösterdiğini belirtti.

Bunlarla birlikte Koç, yasal düzenlemelerin yapılmasının ardından maaş ödemeleri, kulüp ödemeleri, Fenerbahçe forma satışları tarzı durumlarda Fenerbahçe Token’ın kullanılabileceğin dile getirdi.

Paribu CEO’su Yasin Oral, Fenerbahçe Token ERC-20 token olarak piyasaya sürüleceğini böylece bugün Paribu’da listelenecekken yarın ERC-20 olmasından dolayı diğer yabancı platformlarda da listelenebilme şansı yakalayacağını aktardı.

Yasin Oral, öncelikle 28 milyon token’ın dolaşıma gireceğini bu miktarın 20 milyonunun ilk 9 ayda yapılacağını belirtti.  Ön satışın kilitli ve kilitsiz olmak üzere satışa çıkarılacağı ifade edildi. Kilitli token’ların fiyatının 15 TL olarak belirlendiğini market açıldığı zaman derhal satışın gerçekleşeceğini sınırlı arzdaki token’ların olduğunu açıkladı.