• BITCOIN/TL
  485799,522
  % -3,54
 • ETHEREUM/TL
  28830
  % -4,54
 • RIPPLE/TL
  6.37
  % -5,66
 • BITCOIN CASH/TL
  2992.7,274
  % -4,00
 • LITECOIN/TL
  1013.24
  % -4,79
 • COSMOS HUB/TL
  148.01
  % -6,93
 • CARDANO/TL
  9.1
  % -6,84
 • TETHER/TL
  16.42
  % -0,48

Faiz Açıklaması Kripto Para Dünyasını Etkiledi

Faiz Açıklaması Kripto Para Dünyasını Etkiledi

Faiz açıklaması kripto para dünyasını derinden sarstı. An itibariyle BTC toparladığı yeni noktasından düşme trendine girmiş vaziyette.

ABD’deki vergi ve faiz süreçlerinin kripto para dünyasını derinden etkilediğini hepimiz biliyoruz. Bu bağlamda da bütün kripto para dünyası yaşanan bu gelişmeleri heyecanla takip ediyor. Bugün ABD Hazine Bakanı Janet Yellen önemli bir faiz açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamanın takibinde ise kripto para oranlarında ciddi düşüş yaşandı. İlgili açıklama genel olarak faizlerin yükselme olasılığının bulunduğu yönünde. Zira ABD Hükümeti’ne göre ekonomide oluşan aşırı ısınma bu durumu zorunlu kılıyor. Fakat bu hadisenin ne zaman gerçekleşeceği ise henüz net değil. Ancak önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler olacaktır.

An itibariyle kripto para dünyası büyük bir dönemeç içerisinde. Gerek vergi tarafından ve gerekse faiz tarafından gelen bu dönemeçler kripto paraları muhtemelen etkileyecektir. Olası vergi artırımı açıklamaları ve vergi artırımı kripto paraları etkileyeceği gibi, olası faiz artırımı açıklamaları ve faiz artırımı da kripto paraları etkiler. Bu bağlamda kripto para yatırımcılarının bu süreci atlatana kadar temkinli olmalarını önermekteyiz. Halihazırda birçok bilindik analist ve kripto para yorumcusu da bizimle bu hususta aynı fikirde.

Faiz açıklaması kripto para

Faiz Açıklaması Kripto Para Düşüşüne Neden Oldu

An itibariyle Bitcoin 54 bin dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak BTC’nin 52 bin dolar desteğini sık sık kırmaya çalıştığını belirtelim. Bu düşüş trendi haliyle bütün altcoinlere de yansımış vaziyette. Birkaç istisna hariç neredeyse bütün altcoinlerin hızla düşüş trendine girdiğini görmekteyiz. Bu durumla beraber de altcoinlerde yaşanan dalgalanmaların uzun vadede yatırımcıların canını sıktığı aşikar. Faiz açıklaması kripto para düşüşüne ön ayak oldu, gelecek günlerde Bitcoin’in yeniden 50 bin altına düşmesi büyük bir depresyona sebep olacaktır. Yineleyelim, bu süreçte temkinli olmakta fayda var.