• BITCOIN/TL
  599571,642
  % 1,68
 • ETHEREUM/TL
  40087
  % 0,85
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % 1,23
 • BITCOIN CASH/TL
  6057.85,547
  % 0,56
 • LITECOIN/TL
  1867.23
  % -0,90
 • COSMOS/TL
  337.07
  % -1,94
 • CARDANO/TL
  20.85
  % 0,17
 • TETHER/TL
  9.83
  % 1,83

Elon Musk’tan Kripto Vergisi Yorumu

Elon Musk’tan Kripto Vergisi Yorumu

Elon Musk, ABD’li Senatörler Patrick Toomey, Ron Wyden ve Cynthia Lummis tarafından tavsiye edilen kripto vergilendirme hükmünde yapılan son Portman-Warner değişikliğinin tartışmasına dahil oldu.

Yapılan bu son değişiklik, diğer hükümlerinden çok Proof-of-Work madencileri lehine, Proof-of-Stake madencilerine ve bu konsensüs algoritmalarında çalışan kripto projelerine karşı gelmektedir.

Brian Armstrong, ABD Senatosu’na Tepki

Hükümet, başkan Joe Biden yönetimi tarafından desteklenen kripto vergi hükmü ve bir değişiklik önererek, gelecekte hangi kripto projesinin hayata geçirileceğini, hangisinin olmayacağına karar vermeye çalışıyor. Bu yeni değişiklik, PoW tabanlı kripto projelerinden ve imkansıza uymak için hisse doğrulayıcılarının kanıtını desteklemektedir.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şu anda kripto sektörünün geleceğini tanımlayabilecek anlardan birine şahit olunduğunu ifade etti.

Armstrong, blockchain sektörünün her gün ortaya çıktığını ve aceleci davranarak yasal kararlar alarak ABD hükümetinin yanlış yapmak adına büyük bir risk altında olduğunu dile getirdi.

Armstrong ,senatörler Portman ve Warner’ın önerdiği değişiklik hakkında, Warner’ın alelacele hangi temel teknolojilerin kripto para ssektöründe olup, hangilerinin olmayacağına karar verecek bir değişiklik önerdiğini ve bunun bir felaket olduğunu aktardı.

Aceleci yasayı zorlayan bir kriz yoktur

Elon Musk, hangi kripto projelerinin çalışmasına izin verilmesi gerektiğini ve hangilerinin gelecekte olmayacağını seçmenin zamanı olmadığını tweetledi.

Musk,  önerilen bu değişikliği bir felaket olarak tanımlayan Armstrong’a destek vererek aceleci yasaları zorunlu hale getiren hiçbir krizin olmadığını dile getirdi.

Elon Musk'tan Kripto Vergisi Yorumu

 

.