• BITCOIN/TL
  503625,190
  % 5,48
 • ETHEREUM/TL
  31597
  % 7,56
 • RIPPLE/TL
  6.61
  % 4,40
 • BITCOIN CASH/TL
  3113.23,716
  % 3,47
 • LITECOIN/TL
  1101.25
  % 6,47
 • COSMOS HUB/TL
  168.71
  % 8,35
 • CARDANO/TL
  8.82
  % 13,37
 • TETHER/TL
  16.4
  % 0,09

Dijital Euro XRP Merkezli Olabilir

Dijital Euro XRP Merkezli Olabilir

Dijital Euro XRP merkezli olabilir. Son gelen bilgilere göre merkez bankaları bu iş için Ripple’ı son derece uygun görmekteler.

Avrupa’daki büyük ülkelerin uzunca bir süredir Dijital Euro fikri bulunmakta. Kullandıkları ortak para birimi olan Euro’yu dijital dünyaya da taşımak isteyen bu ülkeler girişimlerine şimdiden başladılar. Bu konuda öncü olmak isteyen ve hiçbir ülkeden geri kalmayan Avrupa, son derece arzulu görünüyor. Fransa Merkez Bankası tarafından yapılan bir açıklamaya göreyse Ripple yeni Dijital Euro’nun temeli olabilir. Zira Ripple’ın sunduğu merkeziyetçi yönetim biçimi ve yakın zamanda çıkartmaları muhtemelen olan açık kaynaklı aplikasyonları bu uygulama için son derece uygun.

Elbette ki olası bir Dijital Euro girişiminde Ripple’ın ilgili para birimi adına özel bir uygulama yapması da söz konusu. Bu bağlamda Ripple şirketi ülkelere her türlü yardımı yapmaya hazır. Halihazırda Ripple’ın kuruluş misyonuyla da örtüşen bu olay şirket adına gayet sevindirici. Görünüşe göre Ripple kuruluşundan seneler sonra ilk büyük çalışmalarını gerçek bir para birimi üzerinden yapacak. Peki Dijital Euro ortaya çıkarsa ne gibi bir sonuç olur? Gerçek Euro ile arasındaki fark tam olarak ne olur?

Dijital Euro XRP Merkezli Olacak

İlgili para biriminin birçok kripto paranın aksine merkeziyetçi olacağı bilinmekte. Avrupa Merkez Bankası tarafından yönetilmesi muhtemel Dijital Euro aynı zamanda da Blockchain teknolojisine bağlı olacak. Haliyle de bu noktada büyük bir karmaşa söz konusu. Birçok kullanıcı Dijital Euro projesinin merkeziyetsiz olması gerektiği kanaatinde. Fakat Ripple şirketi ile olan dirsek teması bu durumun aksini işaret ediyor. Çünkü Ripple merkeziyetçi ve merkez bankaları tarafından yönetilebilen dijital para birimleri için ciddi çalışmalar yapıyor. Dijital Euro XRP merkezli bir hal alırsa bunu mutlaka duyacağız. Daha fazlası için bizi takipte kalın.

YORUMLAR YAZ
 • İngiltere Kripto Para Birimi Hazırlıkları Başladı – Kripto Haberleri ve Analizleri1 sene önce
 • […] ortaya atıyor. Örneğin Fransız Hükümeti, Ripple ile ortak çalışma yapmak istediklerini belirtmişti. Hatta Fransız Hükümeti, Avrupa dijital para biriminin direkt Ripple güdümlü çıkartılması […]