• BITCOIN/TL
  501034,254
  % -3,12
 • ETHEREUM/TL
  28506
  % -7,49
 • RIPPLE/TL
  6.64
  % -5,29
 • BITCOIN CASH/TL
  2888.92,486
  % -3,94
 • LITECOIN/TL
  981.98
  % -5,05
 • COSMOS HUB/TL
  141.9
  % -6,50
 • CARDANO/TL
  10.37
  % -3,19
 • TETHER/TL
  17.12
  % -0,55

Coinbase Halka Arzı Şirket Değerini Arttırdı

Coinbase Halka Arzı Şirket Değerini Arttırdı

Coinbase halka arzı dün itibariyle gerçekleşti. Ortaya çıkan tablonun ise son derece şaşırtıcı. Arz sonrası şirketin değeri tavan yaptı.

Kripto para borsalarının güçlendiklerini duymak kripto para dünyası hakkında da fikir edinmek için birebir. Zira kripto para dünyasından gelen gelirlerle beraber bu borsaların farklı noktalara geldiklerini bilmekteyiz. Dolayısıyla da ilgili borsaların son durumlarını bilmek bizlere önemli fikirler veriyor. Coinbase, ABD’nin en büyük kripto para borsası unvanını taşımakta. Bu bağlamda Coinbase’in kripto para dünyasındaki rolünün son derece kritik olduğu aşikar. İlgili kripto para borsası dün itibariyle bir halka arz gerçekleştirdi. Coinbase halka arzı ile birlikte de tabiri caizse yer yerinden oynadı.

Halka arz sonrası şirketin piyasa değeri tamı tamına 100 milyar doları geçti. 112 milyar dolar seviyelerine kadar yükselen bu değerle şirket hem kripto para borsaları arasında ve hem de reel borsalardaki şirketler arasında bir rekor kırdı. Coinbase’in bu değeri birçok köklü şirketin toplam piyasa değerinden daha fazla. Bu noktadaki asıl şaşırtıcı durum ise ilgili oranın sadece birkaç saat içerisinde aşılması. Gelecekte Coinbase piyasa değerinin daha fazla yükselmesi de son derece muhtemel.

Coinbase halka arzı

Coinbase Halka Arzı ve Piyasa Değeri

100 milyar dolar rakımının büyüklüğünü anlatmak adına sizlere bir benzetme yapmak isteriz. Türkiye’deki bütün bankaların piyasa değerlerini topladığınız zaman 100 milyar dolar etmediğini söyleyelim. Bu bilgiyle beraber de ilgili oranın seviye tespitini size bırakıyoruz.

Coinbase hisselerinin yakın bir zaman içerisinde Binance’da aktif olacağını da duyurmuştuk. Ancak Binance hisse sistemi Türkiye’de aktif değil. Sistem Türkiye’de aktif olduğu zaman siz de Coinbase halka arzı hususunda fayda alabileceksiniz. Zira bu durumla birlikte gözler Binance ve benzeri borsaların üzerinde. Dolayısıyla farklı kripto para borsalarının da halka arz yapıp yapmayacağı artık yeni gündemimiz arasında.