• BITCOIN/TL
  525449,145
  % 0,70
 • ETHEREUM/TL
  31286
  % 1,25
 • RIPPLE/TL
  6.96
  % 1,53
 • BITCOIN CASH/TL
  3090.29,549
  % 0,41
 • LITECOIN/TL
  1071.96
  % 0,49
 • COSMOS HUB/TL
  155.49
  % 2,33
 • CARDANO/TL
  11.22
  % 3,62
 • TETHER/TL
  17.23
  % 0,47

Coinbase Çalışanları Hisse Paylarını Aldılar

Coinbase Çalışanları Hisse Paylarını Aldılar

Coinbase çalışanları hisse paylarını şirket tarafından aldılar. Coinbase hissesinin çıkışı öncesi şirket çalışanlarına hisse dağıttı.

Gün itibariyle piyasalarda pek sık görmediğimiz bir hadise yaşandı. Özünde sadece sınırlı şirket tarafından görebildiğimiz bu olay Coinbase’de de gerçekleşti. Bildiğiniz üzere Coinbase an itibariyle Amerika’nın en büyük kripto para borsası olma özelliğini taşımakta. Hisse satışına başlayacak olan şirket ise yakın bir zaman içerisinde daha fazla yatırımcıya ulaşmak niyetinde. Zira Coinbase yetkilileri gelirlerini ve operasyonlarını sadece tradeler üzerinden yürütmek istemediklerini belirtmişti. Bu bağlamda hisse dağıtımı ilgili adımın ilk ayağı olacak. Fakat hisse dağıtımından önce Coinbase emektar şirket çalışanlarını unutmadı.

Coinbase tarafından bazı şirket çalışanlarına tamı tamına 100 hisse verildi. Bu rakamın son derece yüksek olduğunu belirtelim. Zira Coinbase hissesinin çıkış listelemesi 250 dolar olmakta. Dolayısıyla çalışan başı 25000 dolar gibi bir prim sağlandığı düşünülebilir. Elbette ki Coinbase çalışanları hisse paylarını istedikleri gibi kullanma özgürlüğüne sahipler. İster hisselerini satma, ister bekletme ve isterlerse de farklı yatırımlar için kullanma şansları mevcut.

Coinbase Çalışanları Hisse

Coinbase Çalışanları Hisse Paylarını Aldı

Son gelen bazı kaynaklardaki bilgilere göre ise hisse birim fiyatının 350 dolardan işlem yapması söz konusu. Bu noktada ise çalışanlara 35000 dolar prim verildiğini görmekteyiz. Coinbase çalışanlarına yapılan bu cömert iyilik kripto para çevreleri tarafınca olumlu karşılanmakta. Ülkemizde de benzer bir durum olarak YemekSepeti satışından sonra bazı çalışanların ciddi oranda prim aldığını bilmekteydik. Büyük çaplı şirketler için bu tür hadiseler artık normal ve rutin hale gelmekte. Coinbase çalışanları hisse paylarını almayı başardılar. Hissenin hareketlerine göre ise bu arzın nasıl karşılanacağını hep beraber göreceğiz. Ancak Coinbase hisselerinin uzun süre boyunca viral olacağını düşünmekteyiz.