• BITCOIN/TL
  518991,311
  % -0,55
 • ETHEREUM/TL
  31766
  % -2,31
 • RIPPLE/TL
  6.84
  % -1,14
 • BITCOIN CASH/TL
  3292.94,147
  % 0,65
 • LITECOIN/TL
  1123.74
  % -0,40
 • COSMOS HUB/TL
  169.93
  % -2,98
 • CARDANO/TL
  9.95
  % -7,60
 • TETHER/TL
  16.42
  % 0,17

Binance Smart Chain 60 Milyon Dolar Kaybetti

Binance Smart Chain 60 Milyon Dolar Kaybetti

Binance Smart Chain 60 milyon dolar tutarındaki bir hack saldırısının kurbanı oldu. Böylece bir hack saldırısı daha yaşandı.

DeFi protokollerine yapılan hack saldırılarının ardı arkası kesilmiyor. Daha öncesinde de bu duruma benzer hadiseler yaşamıştık. Halihazırda Binance Smart Chain yeniden bu duruma bağlı olarak 30 milyon dolar civarında para kaybetmişti. Görünüşe göre tarih tekerrürden ibaret olmayı sürdürmekte. Bu sefer farklı bir DeFi protokolü daha hack saldırısının kurbanı oldu. Uniswap’ın bir forku olan Spartan Protocol bir saldırıya uğradığını açıkladı. Saldırı sonucunda zaiyat tamı tamına 60 milyon dolar civarında. DeFi protokollerinin güvenlik problemleri ve sorunları hiç durmadan devam edecek gibi duruyor. Önümüzdeki günlerde daha fazla DeFi hack olayı görmemiz mümkün.

Spartan ekibi konuyu ivedilikle araştırdıklarını açıkladı. Konuyu incelemeye koyulan ekip saldırının nasıl ve kim tarafından gerçekleştirildiğini arıyor. Ekip aynı zamanda kripto para topluluklarından da özür dileyerek bu durum için müsterih olmalarını rica etti. Ünlü blok zinciri araştırmacısı Wu Blockchain ise Binance kripto para borsasının durumu incelemeye başlayacağını da belirtti. Zira Binance bünyesinde gerçekleşen bu hadise Binance tarafını da cidden üzmüş durumda. Binance bünyesindeki protokollerin sıklıkla hack kurbanı olması firma yetkililerinin canını sıkıyor. Bu bağlamda ilerleyen günlerde Binance tarafında daha fazla önlem görmemiz mümkün. Eylül 2020’den beri Binance’da bulunan ve listelenmesiyle beraber oldukça dikkat çeken Spartan Protocol’ün bu durumu ilk defa yaşadığını belirtelim.

Binance Smart Chain 60 Milyon Dolar

Binance Smart Chain 60 Milyon Dolar Kaptırdı

Çalınan fonların bulunması için Binance ile ortaklaşa bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Spartan tarafı, bu hususta ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını vurguluyor. Önümüzdeki günlerde fonlarla alakalı olarak daha fazla haber de duymamız mümkün. İlk yapılan açıklamalara göre ise saldırgan ya da saldırganlar 61 milyon dolarlık BNB ile Flash Loan saldırısı düzenlemişler. Bu saldırı sıklıkla farklı bir sistemden ciddi oranda fon yatırmak suretiyle kripto para kredisi çekme üzerinden yapılıyor. Saldırı tipinin basit bir sistem kandırmacası olmadığını da yeniden belirtelim. Çünkü bu tip saldırılar ciddi oranda zaman, emek ve sermaye isteyen süreçler. Binance Smart Chain 60 milyon dolar olayı uzun süre hafızalardan silinmeyecek.