• BITCOIN/TL
  490974,216
  % -6,13
 • ETHEREUM/TL
  29516
  % -8,76
 • RIPPLE/TL
  6.51
  % -6,24
 • BITCOIN CASH/TL
  3033.54,218
  % -9,69
 • LITECOIN/TL
  1032.53
  % -9,03
 • COSMOS HUB/TL
  153.61
  % -10,86
 • CARDANO/TL
  9.23
  % -7,69
 • TETHER/TL
  16.5
  % 0,31

BiLira 7.5 Milyon TL Yatırım Aldı

BiLira 7.5 Milyon TL Yatırım Aldı

BiLira 7.5 Milyon TL yatırım aldı. Tamamen Türk Lirasına endekslenmiş olan stablecoin bu yatırım ile gidişatını güçlendirmek niyetinde.

Stablecoin kavramının kripto para dünyasındaki yeri oldukça büyük. Zira kripto para dünyasındaki birçok harcama sabit coinler üzerinden dönmekte. Belirli bir para birimine sabitlenerek çalışan bu coinler ilgili para biriminin değerini asla kaybetmiyorlar. Bu bağlamda da her zaman aynı fiyatı koruyan coinler aslında kripto para dünyası için açık bir kapı oluyorlar. Türkiye’nin ilk Türk Lirası’na endeskli sabit coini BiLira da bu örneklerden bir tanesi. Uzun zamandır piyasada olmasına karşın hâlâ dünya çapındaki borsalarda boy gösteremeyen BiLira’nın gidişatı emin adımlarla devam etmekte.

Ortaya çıkan son haberlere göre ise BiLira ciddi bir yatırım aldı. 7.5 Milyon TL’yi bulan bu yatırımın kimler tarafından yapıldığı net olarak bilinmiyor. Lakin söylentiler şu ki ilgili yatırım aralarında hem Türk hem de yabancı şirketlerin bulunduğu birkaç yatırımcı ile sağlandı. İddialara göre Alameda Research, Future Perfect Ventures, İstanbul Portföy ve Borderless Capital gibi kuruluşlar bu yatırımcıların arasında. Uzun vadede ilgili yatırımın ne getireceği bilinmemekte. Fakat elbette ki BiLira yönetim ekibinin bu yatırım ile operasyonlarını daha iyi sağlaması söz konusu.

BiLira 7.5 Milyon TL Yatırım ile Şahlandı

2019 yılında kurulan şirket konu hakkında da bazı detaylar paylaştı. Detaylara göre şirket bu yatırım ile farklı operasyonlara da yönelmek peşinde. Bu sayede BiLira’nın etkin olduğu ağ sayısının artması muhtemel. Uzun vadede bu tip yatırımların şirketlere büyük kazanç olduklarını belirtelim. Dolayısıyla ilgili yatırım BiLira’yı da olumlu manada etkileyecektir. BiLira 7.5 Milyon TL yatırım ile kripto para dünyasının Türkiye’deki gelişimini gözler önüne seriyor. Gelecek günlerde Türkiye’deki kripto para kuruluşlarından daha fazla olumlu haber almamız mümkün.