• BITCOIN/TL
  474457,212
  % 0,74
 • ETHEREUM/TL
  29173
  % -0,02
 • RIPPLE/TL
  6.29
  % 0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  2935.09,576
  % 1,42
 • LITECOIN/TL
  1030.43
  % 0,14
 • COSMOS HUB/TL
  154.67
  % -0,61
 • CARDANO/TL
  7.66
  % 1,70
 • TETHER/TL
  16.24
  % 0,10

Ark Invest CEO: 1 Trilyon Dolar BTC İçin Hiçbir Şey

Ark Invest CEO: 1 Trilyon Dolar BTC İçin Hiçbir Şey

ARK Invest CEO 1 trilyon dolar değerindeki BTC adına açıklamalarda bulundu. CEO’ya göre 1 trilyon dolarlık değer sadece başlangıç.

Bitcoin piyasaları hakkında yapılan yorumların ardı arkası kesilmiyor. Üstelik bu yorumların çoğunluğunun olumlu yönde olması da fikirleri ciddi manada etkilemekte. Olumlu yorumlar zincirine bir yenisi de ARK Invest CEO’su Cathie Wood tarafından geldi. Wood, oldukça önemli bir yatırım şirketinin CEO pozisyonunda görev almakta. Halihazırda birçok dev şirketin ilgili yatırım kurumundan danışmanlık hizmetini aldığını bilmekteyiz. Bu bağlamda kendisinin yorumlarını dikkate almak önemli olacaktır.

Cathie Wood yaptığı açıklamalarda 1 trilyon doların Bitcoin adına hiçbir şey olmadığını söyledi. Kendisine göre Bitcoin ilgili rakamı fersah fersah aşma potansiyeline sahip. Bu öngörüsünü katıldığı bir canlı toplantıda dile getiren Wood, öngörüsünü destekleyen birçok argüman sunmaktan da çekilmedi. Sunduğu temel iki argümanlardan birisi arz ve talep dengesine, diğeri de yatırımlar üzerine kurulmakta. Wood’un anlattığına göre bu noktada Bitcoin’in en önemli avantajı tamamen sınırlı bir arz sunması. Reel borsalar ya da gerçek para birimleri gibi teoride sınırsız arz sunmayan Bitcoin, ilerleyen günlerde fiyatının çok daha fazla artacağına işaret veriyor.

ARK Invest CEO 1 Trilyon Dolar Değerini Yetersiz Buluyor

Bu bağlamda CEO Cathie Wood 1 trilyon dolarlık Bitcoin değerini yetersiz bulmakta. Kendisi bu fiyatın sadece başlangıç olduğunu ve ilerleyen günlerde Bitcoin’in genel bazda çok daha fazla yükseleceğini açıkladı. Zira sınırsız taleple sınırlı arz birleşince ortaya arz edilen malın büyük değer kazanması gibi bir sonuç çıkıyor. Üstelik Tesla, Square ve MicroStrategy gibi büyük çaplı firmaların yaptıkları yatırımlar da işin cabası. Görünüşe göre ARK Invest CEO 1 trilyon dolar fiyatını Bitcoin‘in yakın bir zaman dilimi içerisinde aşmasını bekliyor.